ilia24.gr
Δευτέρα, 19 Αυγούστου 2019 09:51

II Μεσογειακούς Αγώνες : Ελληνική αντιπροσωπεία με 111 αθλητές στην "Πάτρα 2019"

 

Η Ελλάδα θα συμμετάσχει με 111 αθλητές στους II Μεσογειακούς Αγώνες Παραλίας που θα διεξαχθούν στην Πάτρα και το Αγρίνιο (σλάλομ σκι) από τις 25 Αυγούστου έως τις 31 Αυγούστου 2019.

 

Ο τελικός κατάλογος των αθλητών της ελληνικής αντιπροσωπείας αποτελείται από 63 άνδρες που θα συμμετάσχουν στα έντεκα αθλήματα του προγράμματος και 48 γυναίκες που θα συμμετάσχουν σε δέκα αθλήματα.

Πριν από τέσσερα χρόνια στην Πεσκάρα κέρδισε 19 μετάλλια (4 χρυσά, 7 ασημένια, 8 χάλκινα), καταλήγοντας στην τρίτη θέση στην τελική κατάταξη πίσω από τη χώρα υποδοχής Ιταλία, η οποία τελείωσε πρώτα με συνολικά 70 μετάλλια (33-23-14) από τη Γαλλία με 27 μετάλλια (13-5-9).

Αναλυτικά, ο κατάλογος των αθλητών της ελληνικής αντιπροσωπείας, ανά φύλο και αθλητισμό:

ΑΝΔΡΕΣ

AQUATHLON (2): Παναγιώτης Μπιτάδος, Άγγελος Μαυρογιάννης.

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΜΑ (10): Θεόδωρος Μπόσκος, Στυλιανός Δημάκης, Γεώργιος Ελευθεριάδης, Κωνσταντίνος Γουργούμης, Διονύσιος Καραγιώσιοπουλος, Ιωάννης Κοτσαμαρικόγλου, Εμμανουήλ Λαδάκης, Γεώργιος Παπαβασίλης, Κωνσταντίνος Θεοδώρου, Χρυσάνθος Τσαναξίδης.

(12): Σπυρίδων-Ευάγγελος Γκριτζάλης-Παπαδόπουλος, Μιχαήλ Καφαντάρης, Γιώργος Καρακάσης Ανδρέας Κατσούλης, Λεωνίδας-Λεοντίος Κωνσταντάκης, Μιχαήλ Λυμπούσης, Δημήτριος-Αλέξανδρος Μικελάτος, Δημήτριος Νικολάου, Στρατής Παπαευστρατίου-Αμαργός, Κωνσταντίνος Παπασταθόπουλος, Αριστείδης Θωμάς, Θεόφιλος Τριανταφυλλίδης.

ΤΕΝΝΙΣ ΜΠΛΕ (4): Ιωάννης Δημόπουλος, Γιώργος Καραβασίλης, Γιώργος Μαρτίνης, Γρηγόρης Ράπτης.

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ (4): Ραφαήλ-Κωνσταντίνος Μπανιώτης, Δημήτριος Νιόπας, Θεόδωρος Παπαδημητρίου, Γιώργος Τερζόγλου.

ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ (8): Νίκος Αρουζουμάνης, Φώτιος Παπαδάκης, Κυρίλος Μπινένμπουμ, Γεώργιος Κουλουχίδης, Γρηγόριος Κριαρίδης, Χρήστος Σαμαρτσίδης, Κλεντιανός Μαντάνι, Μιχαήλ Τσικωβάνη.

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΚΑΝΑΪΚΟΥ ΩΚΕΑΝΟΥ (3): Παντελεήμων Μάρκου, Μιχαήλ Παπασαβάβας, Αθανάσιος Τζανακόπουλος.

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (6): Αναστάσιος Μυλωνάκης, Ιωάννης Πιπινιάς, Στέφανος Αντωνιάδης, Χρήστος Μπονιάς, Κωνσταντίνος Δρυγούτης, Μάριος Αρμοκούσης.

ΑΝΟΙΚΤΟ ΝΕΡΟ ΠΙΣΙΝΑΣ (3): Γιώργος Αρνιακός, Δημήτριος Μάνιος, Αδάμ Τσατίρας.

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ (7): Κωνσταντίνος Ζητρυδρίδης, Κωνσταντίνος Χατζηπατέρας, Παναγιώτης Τσιβόγλου, Πέτρος Μπαλής, Μιχαήλ Καλετζής, Ιωάννης Πεκοπόπουλος-Τσικαρδάνης, Παναγιώτης Υψηλάντης.

ΣΚΗΝΗ ΝΕΡΟΥ (4): Φίλιππος Κήπιος, Παύλος-Κωνσταντίνος Ναθαναίλ, Νικόλαος Πίτας-Ηλιάδης, Ευθύμιος Κουσαθανάς.

 ΓΥΝΑΙΚΕΣ

AQUATHLON (2): Ντενίζ-Μαρίνα Δημάκη, Αφροδίτη Γυρενίτη.

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΜΑ (10): Ευγενία Διακογιάννη, Δαφίνα Δημήτρη, Άννα-Πολύξενη Καλόηδη, Ελένη-Ιωάννα Κερλίδα, Αλίκη Μακρή, Ελισάβετ Μαστάκα, Ελένη Μουρνού, Ελένη Πομιμενίδου, Νίκη Ράτσικα, Βασιλική Σκάρα.

(4): Βαρβάρα Κατάκαληδου, Αναστασία Κοκκίνου, Ασπασία Σωτηριάδου, Αλεξάνδρα Τσίκα

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΟ ΒΟΛΕΙΟ (4): Βασιλική Αρβανίτη, Παναγιώτα Καραγούνη, Δήμητρα Μαναβί, Κωνσταντίνα Τσοπούλου.

ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ (4): Ζωή Χατσατουρόβα, Αγόρο Παπαβασιλείου, Παρθενά-Νένα Λυκοπούλου, Αικατερίνη-Ειρήνη Πιτσιάβα.

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΑΚΗ (3): Ελευθερία Καμινάρη, Αλεξάνδρα Μένι, Σοφία Παύλη.

ΤΕΛΙΚΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ (6): Σοφία Κτένα, Βασιλιά Τσιγκόγια, Ευδοξία Θωμάκου, Ειρήνη Δεληγιάννη, Ιωάννα Παναγιωτίδου, Αναστασία Πολιτού.

ΑΝΟΙΓΜΑ ΝΕΡΟΥ (3): Στυλιανή-Ελευθερία Απλάντη, Ευγενία Πετροπούλου, Αγγελική Ζαμαριά

ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑ (8): Ζωή Φιτσιού, Ευγενία Πριγκού, Μπάρμπαρα Στράτη, Ελισάβετ-Αναστασία Μπουρμπού, Θωμάς Εμμανουηλίδου, Παναγιώτα Γκέκα, Δήμητρα Κουκλοτιττού, Ελευθερία-Διονυσία Πουλοπούλου.

ΣΚΗΝΗ ΝΕΡΟΥ (4): Αγγελική Ανδριόπουλου, Μικαέλα Παπουδή, Ελένη Αλεξάνδρου, Αικατερίνη Ανδρεοπούλου.

 

Προσθήκη σχολίου

Σιγουρευτείτε πως έχετε εισάγει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με το σύμβολο (*). Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.