ilia24.gr
Πέμπτη, 13 Ιουνίου 2019 19:33

Το ψηφοδέλτιο του ΚΚΕ στην Ηλεία - Όλοι οι υποψήφιοι Βουλευτές στη Δυτική Ελλάδα

 

Από την ΕΠ Δυτικής Ελλάδας του ΚΚΕ ανακοινώνεται ότι τα ψηφοδέλτια για τις βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιούλη, ανά νομό, είναι τα εξής:

 

Ηλεία:

  • Αθανασόπουλος Τρύφων, πρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας.
  • Γιάνναρος Χρήστος, μηχανικός, μέλος του ΔΣ του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Πύργου.
  • Γιαννόπουλος Χρήστος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Ζαχάρως.
  • Καραπάνος Γιώργος, συνταξιούχος αυτοαπασχολούμενος.
  • Ξενοστάθη Σία, συνταξιούχος εργαζόμενη ΕΛΤΑ, πρόεδρος Ομάδας Γυναικών Πύργου της ΟΓΕ.
  • Παναγιωτάρα Νατάσα, εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.
  • Τσάση Ζωή, πρόεδρος Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Κάστρου - Κυλλήνης, αντιπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας.

Αχαΐα:

  • Αγγελόπουλος Δημήτρης, γενικός γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας, πρόεδρος Σωματείου Οικοδόμων.
  • Ασπρούλιας Βασίλης, νομικός.
  • Γκέστα Ειρήνη, συμβολαιογράφος, δημοτική σύμβουλος Πατρέων.
  • Ζαμπάτη Αλέκα, αντιπρόεδρος του Αγροτικού Συλλόγου Αιγίου.
  • Ζαρνάβαλου Σταυρούλα, νηπιαγωγός, υπεύθυνη Παιδικού Χορευτικού Τμήματος Δήμου Πατρέων.
  • Καραθανασόπουλος Νίκος, οικονομολόγος, μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ, βουλευτής.
  • Κωνσταντοπούλου Βάσια, ιδιωτική υπάλληλος.
  • Μάζης Ανδρέας, ιατρός - χειρούργος.
  • Παρίσης Σωτήρης, ιδιωτικός υπάλληλος, οργανωτικός γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας.
  • Σκιαδάς Τάκης, συνταξιούχος Δημοσίου, δημοτικός σύμβουλος Ερυμάνθου.
  • Συμεωνίδης Γρηγόρης, απόστρατος αντισμήναρχος ιπτάμενος Πολεμικής Αεροπορίας.
  • Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη), δικηγόρος.

 

Αιτωλοακαρνανία:

  • Δήμας Δημήτρης, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, γραμματέας του Εργατικού Κέντρου.
  • Καζαρίδη - Πατούλα Σοφία, γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Ιματισμού Αγρινίου.
  • Κατσιγιάννης Μιχάλης, οικοδόμος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Αγρινίου.
  • Κοτοπούλης Σπύρος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιταλοακαρνανίας, περιφερειακός σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας.
  • Κουτρούμπα Αθηνά, πρόεδρος του Σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Αιτωλοακαρνανίας.
  • Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη, συνταξιούχος εκπαιδευτικός.
  • Λαμπροκωστοπούλου Αλεξάνδρα, γραμματέας της ΤΕ Αιτωλοακαρνανίας.
  • Μωραΐτης Νίκος, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας, βουλευτής.
  • Παπαναστάσης Νίκος, αντισυνταγματάρχης εν αποστρατεία, μέλος Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ.

 

Ζάκυνθος:

  • Βρυώνης Αντώνης, ηλεκτρολόγος - μηχανολόγος ΤΕ, αντιπρόεδρος ΔΣ Σωματείου Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕΙ Ζακύνθου.
  • Καλογερία Μαίρη, δικηγόρος.
  • Κωνσταντίνου Γιώργος, τραπεζοϋπάλληλος, πρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου.

 

Κεφαλονιά:

  • Αλιβιζάτος Διονύσης, συνταξιούχος ναυτεργάτης, γραμματέας της ΤΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης.
  • Μαντζουράτος Δημήτρης, εκπαιδευτικός, πρόεδρος της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης.
  • Ποταμιάνου Σοφία, εκπαιδευτικός, γενικός γραμματέας της ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης.

Προσθήκη σχολίου

Σιγουρευτείτε πως έχετε εισάγει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με το σύμβολο (*). Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.